17 marca 2018

Rynek gospodarki magazynowej rośnie, dostawcy regałów magazynowych notują zwiększone zainteresowanie swoimi produktami, równolegle rozwija się rynek wtórny regałów używanych. Coraz większa ilość cienkościennych konstrukcji do składowania towarów w magazynie, wymaga systematycznej kontroli z uwagi na ilość i dynamikę operacji magazynowych z wykorzystaniem sprzętu, który jest główną przyczyną uszkodzeń.

Systematyczna kontrola zapewnia bezpieczne użytkowanie regałów magazynowych, do ich przeprowadzania zarządzający magazynem powinien delegować osoby posiadające odpowiednia wiedzę na temat przeglądów regałów. Zgodnie z normą PN-EN 15635 przeglądy w magazynie wykonuje PRSES (Person Responsible for Starage Equipment Safety), odpowiedzialny za bezpieczeństwo systemów składowania.

Polskie Stowarzyszenie Techniki Magazynowej szkoli Specjalistów PRSES –  http://www.prses.pl, kolejne szkolenie odbyło się 7 marca 2018 roku w Strykowie, tym samym powiększyło się grono osób legitymujących się kompetencjami dotyczącymi przeglądów regałów magazynowych.

Zobacz galerię zdjęć:

Antoni Saulewicz omówił aspekty prawne przegledów regałów

Antoni Saulewicz o aspektach prawnych PRSES

Marcin Olejnik przedstawił praktyczne aspekty przeglądów

Demonstracja na eksponacie

Szczelinomierz ważnym narzędziem w pracy PRSES

Marcin Bajson o konstrukcji regałów

Marcin Bajson wyjaśnia działanie sił podczas składowania

Tomasz Chojnacki przedstawił procedury

Tomasz Chojnacki o zarządzaniu bezpieczeństwem

Egzamin pisemny

Pierwsza kobieta na egzaminie PRSES

Wspólne zdjęcie kolejnych Specjalistów PRSES

Admin