Członkowie Stowarzyszenia
Zgodnie ze statutem Polskiego Stowarzyszenia Techniki Magazynowej, § 9 członkiem Stowarzyszenia może zostać osoba fizyczna i prawna, z tym, że osoba prawna może być wyłącznie członkiem Wspierającym. Członkowie Stowarzyszenia dzielą się na :
- Członków zwyczajnych
- Członków wspierających
- Członków honorowych
Członkowie założyciele
W dniu 02.02.2012r. w Poznaniu, przy ul. Jana Matejki 62, odbyło się zebranie założycielskie Polskiego Stowarzyszenia Techniki Magazynowej, ( PSTM). W zebraniu udział wzięło 20 osób – wymagana minimalna ilość osób mogąca założyć Stowarzyszenie. Zebrani na spotkaniu specjaliści w swych dziedzinach złożyli stosowne oświadczenie, powołując do życia organizację, której działalność przyczynia się do podnoszenia jakości i bezpieczeństwa pracy w gospodarce magazynowej i logistyce wewnętrznej.
Członkowie zwyczajni
Zgodnie ze statutem Polskiego Stowarzyszenia Techniki Magazynowej, § 10 pkt.1 i 2 – „Członkiem zwyczajnym Stowarzyszenia może być każda osoba fizyczna, która złoży pisemną deklarację zawierającą rekomendację dwóch członków Stowarzyszenia.” oraz „Przyjęcia nowych członków dokonuje Zarząd uchwałą podjętą nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od daty złożenia deklaracji.”
Członkowie Stowarzyszenia są filarem kompetencji i budowania standardów dobrych praktyk w magazynie, są wzorem do naśladowania dla innych uczestników procesów magazynowych. W swojej pracy kierują się aktualnymi przepisami i normami technicznymi będącymi podstawą bezpiecznej pracy w magazynie.
Członkowie wspierający
Zgodnie ze statutem Polskiego Stowarzyszenia Techniki Magazynowej, § 10 pkt.3 i 4 – „Członkiem wspierającym Stowarzyszenia może zostać osoba fizyczna i prawna deklarująca pomoc finansową, rzeczową lub merytoryczną w realizacji celów Stowarzyszenia.” oraz „Członkiem wspierającym staje się po złożeniu pisemnej deklaracji na podstawie uchwały Zarządu podjętej nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od daty złożenia deklaracji.”
Stowarzyszenie przyjmuje członków wspierających widząc w nich partnerów do realizacji wspólnych celów, mieszczących się w kategoriach kultury biznesowej i bezpieczeństwa pracy.
Członkowie wspierający są dla Stowarzyszenia ważnym partnerem merytorycznym i biznesowym, który korzystał będzie z wiedzy i doświadczenia jakie w Stowarzyszeniu będzie powstawało.