27 marca 2012

Minął rok od spotkania dwudziestu osób, które postawiły sobie za cel, aktywne uczestnictwo w życiu gospodarczym branży gospodarki magazynowej. Niezwykle trudno w ogromie obowiązków znaleźć czas na społeczna pracę, by podnosić na coraz wyższy poziom „kulturę biznesową” w codziennych zmaganiach z rzeczywistością gospodarczą naszego kraju. Pomimo tych trudności, udało się nam –  dwudziestu zdeterminowanym osobom, doprowadzić do rejestracji Polskiego Stowarzyszenia Techniki Magazynowej.

W rocznicę spotkania, które odbyło się 2 lutego 2012 roku w Poznaniu, można oznajmić, że pierwszy rok za nami, chociaż do oficjalnej daty rejestracji jeszcze jest kilkanaście dni. Procedury mają swoje przywileje, jednak chciałbym, aby ten dzień naszego spotkania, stał się w historii Stowarzyszenia ważna datą, którą będzie się pamiętać.

Przez ten rok, który jest takim rokiem docierania się w nowej strukturze, można uznać za dość udany, piszę, „dość udany” ponieważ, nie wszystko udało się zrealizować w zakładanym czasie. Sądzę jednak, że drugi rok przyniesie znaczny przełom, gdyż zbudowaliśmy pierwsze struktury, które są baza do naszego działania i dalszego rozwoju. Powstał Komitet Techniczny Regałów –  wyspecjalizowana komórka, zajmująca się ściśle tematyką regałów magazynowych. Mam nadzieję, że wkrótce powstaną kolejne komitety dla kolejnych specjalności,  tworząc zaplecze eksperckie dla branży.

Wierze, że  nasza praca, przyniesie zakładane efekty i Polskie Stowarzyszenie Techniki Magazynowej stanie się na arenie krajowej i międzynarodowej liczącym się partnerem, w kreowaniu biznesowej rzeczywistości.

Andrzej Szymkiewicz

Członek założyciel PSTM